Yunan milyarder, taciz nedeniyle 58 milyon dolar tazminat ödeyecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Emektar Üye
Mesajlar
13,774
Puanları
353
Konum
Kocaeli.
Tepkime puanı
2,942
51 yaşındaki Yunan milyarder Alki David, ofisinde bir kadını taciz etmesi sebebiyle 58 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Bu rakam ABD'de böyle bir suç için ödenen en büyük meblağ olarak kayıtlara geçti.

TACİZ KANITLANDI
Üç boyutlu hologram prodüksiyonu yapan ve Coca Cola firmasından kalan mirasla milyar dolarlık bir servete kavuşan David'in, iş yerinde asistanı olarak çalışan Khan'ın tacizi kanıtladığı belirtildi. Karar sonrası konuşan Savcı Gloria Allred, "Me Too hareketi sonrası, Mahim Khan gibi kadınlar artık sessiz kalarak acı çekmeyecekler" dedi.


DAHA ÖNCE DE ÖDEMİŞTİ
Nijerya doğumlu prodüktör David daha önce de benzer suçlamalarla yargılanmış, aynı sene içerisinde iki kadını taciz ettiği gerekçesiyle 14 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

KENDİSİNİ REDDEDEN ÇALIŞANI KOVDU
Nisan ayında Chasity Jones adlı bir çalışanını kendisiyle ilişkiye girmesi için zorlayan Alki David, kadın tarafından reddedilince onu kovmuştu.

2007-2009 yılları arasında Emma McAllister ile evli olan Alki David, 2011–2016 yılları arasında ise Jennifer Stano ile evliydi.Alıntı
 

Süreyya

Ego sum Principium mundi et finis seaculorum.
Elmas Üye
Mesajlar
35,320
Puanları
354
Konum
Aorist
Tepkime puanı
19,437
Paranin yüzü sicak W hanim.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt