Türk Tarihinin Vazgeçilmez Bir Parçası: Bozkurt

Plesk

Özel Üye
Prensip olarak hiçbir millete yada ulusa düşman olacak kadar kafayı yemedim dostum. Benim bir sorunum olmadı. Daha doğrusu sorun olacak bir şey de değil. Sorun bunun siyasi bir doktrin olması. Karşıtlığım da bu yönde. Yoksa benim de Türk arkadaşlarım var, hiç öyle değiller : ddd

Ama gerçekten bahsi geçen el hareketi siyasi bir ideolojidir. Bunun ideoloji olduğu resmi olarak Avrupa’da 2015’de yürürlüğe giren yasaklar listesinde de belirtilmiştir. Elle yapılan kurt sembolü / hilal içinde kurt aşırı sağcılığın/terörün amblemi olarak tasnif edilmiştir. Cezanın gelmesi de bundan. UEFA’nın benzer hareketlere daha önce sessiz kalması da ikiyüzlülüğündendir. Bu da futbolun temel davranış şekillerinden birisi.
diğer konuda dediğim gibi sporda bu hareketlerin doğruluğu, yanlışı konusu tartışılır. uefa'nın iki yüzlülüğünü de kenara koyuyorum. ceza meza umrumda da değil. benim derdim merih'in o hareketini saçma sapan yerlere çeken o listedekilerle. türk ve türklüğe dair her şeyin karşısında yer alan o listedekilerle. onun için şu olay karşısında avrupa'da 2015'de yürürlüğe giren yasaklar listesinde belirtilmiş, sağcılığın/terörün amblemi olarak tasnif edilmiş demen önemsiz kalıyor. asıl meselenin bu olmadığını sen de biliyorsun no pasaran.

No Pasaran

Emektar Üye
Bu konunun bugün parlamasının sebebi siyasi arenadaki güç ilişkileri. Normal şartlarda sessiz sakin geçiştirilebilecek bir konuyken dışişlerinden tutun da bürokrasinin her seviyesinden bir söz söylendi. Nedim’in tutun da Hacı’sına, Hulki’sine kadar herkes konuştu. Çünkü bu konuyu pazarlayabilecek, gündeme getirebilecek, tartıştırabilecek bir güç var. Sadece bürokrasi değil elbette. Yazılı ve görsel basınından tutun da radyosuna, sosyal medyasına vs kadar… Oysa geçmişte böyle miydi? Değil.
Madem bu işaret Türklüğün sembolü ise neden 2002’de, 2008’de, 2016’da vs kullanılmadı da bu yıl tartışma konusu haline geldi? Çünkü o dönemler böyle bir güç ilişkisi yoktu.

Neyseki arşiv diye bir şey var da unutsak da karşımıza çıkıyor. RTE’nin tek başına %50’lerden fazla oy alıp tek başına iktidar olduğu yıllardan(yani bu kavramlara/tartışmalara ihtiyacı olmadığı yıllardan) Türklüğün sözde simgesi;

IMG_6480.jpeg

IMG_6481.jpeg

Plesk

Özel Üye
terör dersin, terörist dersin, hdp dersin biri çıkıp ama akp açılım sürecinde böyle böyle yaptı diyerek yanlışı yanlışla savunur ya. benzer işler.
dün şöyle diyordu, şöyle yapıyordu, bugün böyle diyor, böyle yapıyor savunması. buradan haklılık payı çıkarmayın.

Leviathan

Platin Üye
Bozkurt simgesini Madımakla, terörizmle bağdaştıran No Pasaranı, Zafer işaretini bir kez bile terörizmle bağdaştırırken göremezsiniz mesela. Zafer işaretini savunacak her türlü argüman yaratır.

• Beğen
Tepkiler: W
Üst Alt