Suudi Arabistan’da gözaltına alınan gazeteci Kurtuluş Demirbaş serbest bırakıldı

Lefty

Yönetici
Supervisor
Mesajlar
39,427
Puanları
353
Tepkime puanı
26,602
Gazeteci Kurtuluş Demirbaş'ın, U19 futbol maçlarını takip etmek için görevli gittiği Suudi Arabistan'da Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin bazı açıklamaları nedeniyle Suudi yetkililer tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Demirbaş'ın ailesi, 5 gündür ulaşamadıkları ve can güvenliğinden endişe ettikleri Kurtuluş Demirbaş için Türk hükümetinden diplomatik girişimlerde bulunmasını ve avukat desteği talep etti.

Kurtuluş Demirbaş, U19 maçlarını takip için görevli olarak Suudi Arabistan’a gitti. Kurtuluş Demirbaş'ın eşi Pınar Demirbaş, 6 Temmuz'da Türkiye'ye dönecek olan eşinin dönmediğini belirtti. Eşiyle en son 5 Temmuz Cuma günü konuştuğunu ifade eden Pınar Demirbaş, "Son konuşmamızda 'Eşyalarımızı toparlıyoruz. Yola çıkacağız. İstanbul’a indiğimizde haber vereceğim' dedi. Sabah 'günaydın' mesajı attım ama 5 gündür yanıt alamadım, gözaltına alındığını ekip arkadaşlarından öğrendim" dedi.

Kurtuluş Demirbaş'ın Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin bazı açıklamaları nedeniyle Suudi yetkililer tarafından gözaltına alındığı belirtiliyor.

Kaynak

 

melnur

Altın Üye
Mesajlar
14,203
Puanları
354
Tepkime puanı
4,312
O açıklamalarından sonra kime güvenip oraya gitti ki?
 
Son düzenleme:

ZaNa

Gümüş Üye
Mesajlar
5,908
Puanları
183
Tepkime puanı
3,904
Devlet gazetecisine de sahip çıkamayacaksa artık …!
Umarım tez zamanda iyi haberini alır ailesi
 

Plesk

Özel Üye
Mesajlar
24,178
Puanları
354
Tepkime puanı
23,000
cemal kaşıkçı cinayetine ilişkin bazı açıklamaların var ve o ülkeye gidiyorsun. iyi cesaret.
kendi ülkende asitle ortadan kaldırma operasyonu yapanlara karşı bir yaptırım uygulayamamışken şu olayda hiçbir şey yapamazsın. cevapsız bırakırsalar şaşırmamak lazım.
 

Lefty

Yönetici
Supervisor
Mesajlar
39,427
Puanları
353
Tepkime puanı
26,602
Haber bekleyen yakınları için zaman durmuştur ve dakikalar bile ilerlemiyordur.
 

melnur

Altın Üye
Mesajlar
14,203
Puanları
354
Tepkime puanı
4,312
Resmen açıktan intihara kalkışmak bu aktiyonun ismi
 

No Pasaran

Emektar Üye
Mesajlar
12,440
Puanları
354
Konum
Asgard
Tepkime puanı
12,573
Adamlar bu meseleyi kapatmak için girmediği diplomasi kalmadı. Bizim reis el yükseltip meseleyi şantaj haline getirdikten sonra adamlar Türk mallarına dahi boykot getirdi. Hemen hemen herkes bu meseleyi kapatmışken buna dair laf söylemek o rejimin fay hatlarına basmak demek. Üzücü. Umarım yaşıyordur. Ekonomi yönetimimiz durmadan dışarıdan yatırım ararken, sıcak paraya açken ölümünü de kimse umursamaz. Faili meçhule sayarlar.
 
Üst Alt