Successor olduğu halde, düşen kanal hk.

A

Adem

Guest
Merhabalar, düşük bir ihtimal olsa bile işinize yarayacak bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Konuyu özet geçeyim; kısa süre içerisinde bir şey fark ettim #X, #X1 kanallarına successor eklediğim halde kanal düşüyordu. Genelde eklemiş olduğumuz nick "Yönetim" nick'i oluyordu, buna rağmen kanalların düştüğünü fark ettik..

Doğal olarak insan düşünüyor, successor eklenilen bir kanal nasıl düşebiliyor? Servis loglarına bakıyorum yok, ayrıştırdığımız servis loglarına yine bakıyorum yok.. Bottan kanal loglarına bakıyorum sadece -r modesini görüyordum. Her ne sebeple olursa olsun IRCServices loglarına düşmesi gereken log yok ortada, Yönetim nick'ine info çekiliyor "düşmemiş" e, ben bu kanala yönetim nick'ini successor ekledim diye söyleniyordum... Sevgili @Neo ile de konuyu istişare ettik..

Sorunun bir nick'in üzerine maksimum kaç kanal kaydedilebileceği ve bunun limitini değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırmak kanısına vardık.. Daha önce böyle bir işlemi gerçekleştirmediğimizden yine de; olayın modules.conf da biteceğini düşündüm. Öyle de oldu.

Kod:
 Kodları sadece üyelerimiz görebilir.

modules.conf dosyası içerisindeki CSMaxReg satırının yanındaki sayıyı bir nickte kaç kanal olmasını istiyorsanız o şekilde değiştirip; servislerinizi restartlıyorsunuz, sorun ortadan kalkıyor. Restart atmadan önce servislere "/os update" yapmayı unutmayın..

İyi forumlar.
 
Üst Alt