Parfüm önerisi

Exodus

Bronz Üye
Uzun zamandır muadil bir marka olan muscentten alışveriş yapıyordum yine en son ordan koklayarak aldığım dior sauvage marka parfüm aldım ve hiç kalıcılığı olmadı bu beni sıkı bir araştırmaya itti instagramda her karşıma çıkan reklam parfüm sayfaları oldu zibilyon tane muadil varmış en çok dikkatimi çeken megamare’yi almak istedim magnaromada stok tükendi yazıyordu fiyatları muadil bir markaya göre çok pahalı olmasına rağmen 10ml 4-5 parfüm aldım kesmedi mfy firmasından megaramare 50cl yanında hediye olarak iki tane 5cl tygar ve hedonistic aldım kokular güzel geliyor ama bana hep aynı kokular gibi geliyor yoğun alkol kokusu en son dolap uygulamasında megamare dekantı denk geldi 3ml 300₺ yazıyordu 200 teklif gönderdim koku muazzam kalıcılığı, yayılımı bir harika ağır bir koku lakin tam bir yaz parfümü mfy firmasından aldığım parfüm çok cezbetmedi ama kokunun bir kaç ay bekletilip demlenince daha güzel oluyormuş. Beklesin bakalım mad mudile göre çok fazla 2.5k istiyormuş, muscentten koklucam sizlerin bu parfüm gibi performans canavarı önerileriniz varsa deneyebilirim, koklayabilirim yada dekont alabilirim. Not aventus, Hacivat, boose imperial benzer parfümleri denedim :D

Lefty

Yönetici
Supervisor
Marka hakkında hiçbir fikrim yok ancak biliyorsunuz ki parfüm üretimi aşamasında belli standartlara uyulmazsa sağlığı tehdit eder. İçeriğinde maliyeti düşürmek adına çok sayıda zararlı madde olabilir. Bu sebeple orjinal markaları tercih etmek ve şayet bütçe el vermiyorsa da iyi bir markanın deodorantlarını kullanmak çok daha mantıklı olacaktır.

Yine de önerisi olanlar varsa yazacaklardır.

Slash

Gümüş Üye
Dior Sauvage EDP, Killian Angel Share, Kurkdjian Baccarat Rouge 540, Tom Ford Oud Wood, Tom Ford Black Ordhid, Blue de Channel, Channel Egoiste Platinum…

Killian Angel Share ve Baccarat Rouge 540 yayılım konusunda çok başarılı zira Rouge, bulunduğunuz bi mekandan ayrılsanız dahi orada kokmaya devam eden bi kokudur.

MFY firmasının parfümlerini ben de kullandım tavsiye etmiyorum. Hem kaşıntı yapmaya başladı hem de asla kalıcı değiller. 3 hafta buzdolabında beklemiş olmalarına rağmen sonuç hayal kırıklığıydı. Yanında gönderdikleri 5ml testerlar daha yoğun ve kalıcı ancak sanıyorum ki onlar direkt orijinal parfüm harmanlı…

Larien

Elmas Üye
Atelier Rebul, çok seviyorum ben. Uzun süre de İstanbul parfümünü kullandım. İstanbul için unisex diyorlar ama bence feminen bir parfüm. Markanın çeşit çeşit parfümleri var, parfüm almasanız bile mutlaka bir şeye tav olup alışveriş yaparak çıkıyorsunuz. Adı geçen parfüm dışında başka bir parfümünü kullanmadım ama bir çoğunu kokladım, bir denemenizi tavsiye ederim mağazasında.

Üst Alt