Ne okumalı, hangi kitabı okuyorsunuz?

Tibet

Gümüş Üye
Şuan için okuduğum bir kitap yok ama önerileri bekliyorum.
Şöyle okumalık kapağılı yazılı olsun yeter.

Shinigami

Özel Üye
Mart’tan beri Tatar Colu’nu okuyormusum.
Dino Buzzati’nin…
Hadi bakalim yilbasina kadar bitirebilecek miyim :d

HosgeldinHarunAbi

Less is more
Yönetici
Admin
Bir müddettir seneye oynayacağımız oyunu bulmak için tiyatro metni okuyordum. 2 tane oyun seçtim.

Dune serisine yarın itibari ile dalıyorum.

Larien

Elmas Üye
Arka arkaya birçok kitap okudum hangisinden bahsedeyim diye düşünürken… tam yaza uygun bir kitap tavsiye edeceğim:d özellikle kadın okura… psykhe ve eros. (luna mcnamara)

Bir süredir mitolojik romanlara sarmış durumdayım. Okuduğum romanlardan biri bu. Yer yer komik, duygulu, biraz hüzünlü. Tam bir masal. Çok tatlı yazmış yazarı. Hikayeye yaptığı dokunuşları da sevdim.Kafa dağıtmalık, yumuş yumuş olmalık, ruhu dinlendirmelik bir tavsiye bırakıyorum buraya.

IMG_6035.jpeg

Thalassa

Özel Üye
jennifer saint - hera kitabini bitirdim. cok cok iyiydi. hera'yi sadece ''kiskanc kadin'' olarak taniyanlara tavsiyem. jennifer saint, yazi dilini ve tarzini bir daha sevdim. kesinlikle diger kitaplarini: atalanta ve electra 'yi da okuyacagim zamanla.

siparis ettigim iki kitap var ve onlari dort gozle bekliyorum. bu defa cupid ve psyche'nin hikayesine odaklanacagim.
su kitap psyche'nin kiz kardesi orual'in perspektifinden yazilmis yazar tarafindan mesela:
Ekli dosyayı görüntüle 99347

ve bu:
Ekli dosyayı görüntüle 99348
''the tale of cupid and psyche'' kitabindaki ''afterthoughts'' bolumu sanki daha eglenceliydi :d beni iki defa gulduren sey oldu. ''peki psyche nasil anlayamadi bunu? gerizekali miydi?'' sorusu ve hikayenin aslinda neredeyse komedi oldugu kismi. venus, sen onca zulmu ettikten sonra, o sevmedigin psyche, oglun cupid ile evlendiginde, dugunde ilk kalkip oynayip dans eden sen olmussun. yani gercekten komedi ama :d uf neyse. iyi ki bitti :d

pinterest sayesinde suna baslamis bulundum:
kitapla ilgili yazilanlara gore tam benlik. bakalim.... *evil*
1720804874283.png

Üst Alt