Lenovo'dan Yuvarlanabilir Ekranlı Laptop Geliyor

BuYuCu

Bronz Üye
Mesajlar
2,987
Puanları
99
Konum
Ankara
Tepkime puanı
2,067
İhtiyaç duyduğunuzda ekranını standart boyuttan ultra geniş ekrana dönüştüren bir laptop hayal edin. Lenovo'nun yakın zamanda aldığı bir patent sayesinde bu fütüristik konsept artık sadece hayalden ibaret olmayacak.

Patent, yuvarlanabilir ekrana sahip bir laptop için çığır açan bir tasarımı ortaya koyuyor ve hareket hâlindeyken çalışma ve içerik tüketme şeklimizde devrim yaratacak.

Bu yeniliğin özü, laptopun gövdesine yerleştirilmiş esnek bir ekranda yatıyor. Bu ekran, ihtiyaçlarınıza göre ekran boyutunu ayarlayarak sorunsuz bir şekilde uzayıp geri çekilebilen sabit ve hareketli parçalardan oluşuyor.

Lenovo'nun Yuvarlanabilir Ekranlı Laptop'undan Neler Beklemeliyiz?​

Lenovo'dan Yuvarlanabilir Ekranlı Laptop Geliyor!


Lenovo bu patenti yeni almış olsa da bu alanda daha önce resmî olarak çalışmalarını sergilemişti. Geçen yıl MWC'de Lenovo, yuvarlanabilir OLED ekrana sahip benzersiz bir laptop prototipini görücüye çıkarmıştı. 13 inçlik yuvarlanabilir laptop, kompakt formunda 12,7 inçlik bir ekran sunuyor, bir düğmeye basarak dikey olarak 15,3 inçlik daha büyük bir boyuta genişleyebiliyordu.

Geleneksel laptoplar, taşınabilirlik olarak oldukça önemli olsalar da genellikle ekran konusunda gerektiğinden daha küçükler. Bu durum, aynı anda birden fazla işle uğraşanlar, yaratıcı profesyoneller veya daha fazla ekran alanına sahip olmaktan hoşlanan herkes için büyük bir sıkıntıydı. Lenovo'nun yuvarlanabilir ekran teknolojisi, iş akışınıza uyum sağlayan dinamik bir çözüm sunarak bu sorunu doğrudan ele alıyor.

Elbette bu teknoloji henüz ilk aşamalarında ve şirketin önünde bazı aşması gereken problemler var. Lenovo bu problemlerin üstesinden gelebilir ve bu laptopları makul fiyatlarla erişilebilir hâle getirebilirse, alışılagelmiş laptop tasarımları artık yerini fütüristik tasarımlara bırakabilir.
 

climax

Yazar
Mesajlar
22,840
Puanları
354
Yaş
48
Tepkime puanı
12,840
Tutmuyor bu işler. Katlanan telefon veya bilgisayar hayali yok insanların. Kıvırıp ne yapsın mabadina mı soksun.

Tak kulaklıklari. Karşındaki İspanyolca konuşsun. Kulaklık simültane çevirsin versin kulağına. Bu gibi şeyleri severler. Üstelik bu dediğim çok basit bişe günümüz için.
 
Üst Alt