Koç Burcu Kadını

Sanem

Emektar Üye
Mesajlar
16,160
Puanları
238
Tepkime puanı
9,513
Koç kadını satın alınamaz. O kendini hediye eder. Sadece emaneten birinin olur. Birini seçmesi çok uzun sürer. Bazen o kadar uzar ki bu süre, bu arada kendisi mesleğinde en yüksek konuma gelmiştir, artık o hayal ettiği kahramana da ihtiyacı yoktur.

Yanlış anlaşılmasın; Koç kadını egoist değildir. Asla. Karşısındakini mutlu etmek için son kuruşuna kadar verir. Ancak Koç erkeği gibi o da kendinden öyle emindir ki. O, bu dünyada eşi emsali bulunmaz tek değerli varlıktır. Sürekli sınar ve mukayeseler yapar, bazen de aradığı erkeği bulduğunu zanneder, ama kısa süre sonra bunun doğru olmadığını görür.Kolay kadın değildir - başkalarının daha kolay mutlu oldukları yerde, mutluluğu zor kabullenir. Diğer burçların kadınlarıyla karşılaştırılacak olursa, erkek olmadan da mutlu olabilir. Koç kadını kahraman arar, ancak eşit hakları savunur; evde eşi de kendisine yardımcı olacak, gerektiğinde bulaşık yıkayıp, ayakkabıları boyayacak. Buna rağmen, tam erkek ister, çünkü o her yerde her zaman zaten kayranlık uyandırdığından emindir.

Koç kadını çok uzun süre arar. Doğruyu bulduğundan emin olduğunda ise o erkeğe evlenme teklifi etmeye çekinmez. Evlilikte sadıktır ve aşkını ispat etmek için her yolu dener. Çok ateşli bir sevgilidir., ancak toplantılar vb. bahanelerle eşi tarafından ihmal edilirse, o zaman kendisinde kararını verir ve bu tip bahanelerle arayış içine girer. Tabii bu durumda boşanmayı geciktirmez.Koç kadını iki erkeği aynı anda sevemez, biri mutlaka kalbinden çıkmalı ki, diğerine ateşli sevgisini tam versin. Halbuki Koç kadınının erkeğe ihtiyacı yokturç O kendi ayakları üstünde rahatlıkla durabilir. Çoğu modern yöneticiler, politikacılar, Mars gezgeni burcunda doğanlardır. Bunlar erkeklere, nasıl idare edilir, yönetilir, gösterirler. Koç kadınından mükemmel bir sekreter olur, ancak ptronlarının çok hoşgörülü olur, onun istediği gibi davranmasına göz yummaları gerek, çünkü koç kadını başı eğik olmaz. Onlar için en ideali serbest meslek, öğretmenlik vb.'dir. Mesleğinde iyi bir yere geldiyse, bırakıp " sadece ev kadını" olmak istemez. Partneri onu sıkmayıp çalışmasına izin vermelidir.

Koç kadını iyi bir annedir, ama disiplinlidir de. Çocuklarına karşı eğitimde özgürlükten yanadır. Bebeği daha beşikteyken istediği kadar bağırır çağırır, etrafı rahatsız ettiklerini hiç düşünmez Koç kadını.Koç kadını çok esprilidir, hasta dahi iç dünyasındaki komplekslerine tanık olunmasın diye yansıtmak istemez. Koç erkek burcudur, ancak içi yumuşak ve kırılgan kadın kalbine sahiptir. Hiçbir kavgadan, tartışmadan kaçmaz bu Mars kızı. Ama kimseye de kırgın kalmaz. Suçlu ise eğer özür diler ve karşısındakinden de aynı nezaketi bekler ve olayı unutur.

Koç kadının idealleri ve hayalleri vardır. Kimse onları yıkamaz. Onu isteyen, onunla hayal etmeli ve ona aynı dürüstlükte yaklaşmalıdır. O zaman işte bu katı Koç da nazik ve kibar bir kuzucuğa dönüşür.
 
Son düzenleme:
Üst Alt