Evliliğinizin sürmesi için odaklanmanız gerekenler

Lefty

Yönetici
Supervisor
Bir evliliğin kalıcı olması emek ister. Eğer siz de evliliğinizin uzun yıllar devam etmesini istiyorsanız bunun üzerine çalışmalısınız.

KARŞILIKLI SEVGİ
Bir evlilikte sevginin giderek büyümesi ve partnerlerin arasında saygı olması önemlidir. Çünkü sevgi ve saygı, her iki tarafın da harekete geçmeden önce düşünmesine yardımcı olan bir koruma görevi görür.

EŞİNİZİ OLDUĞU GİBİ KABUL ETME
İlişkiniz kişiyi olduğu gibi kabul etmek, hayal kırıklığı yaşamanızı engeller. Bu sebeple eşinizi değiştirmeye çalışmayın. Çünkü bu davranış hem sizi hem eşinizi mutsuz edecek, aranızdaki tahammülü azaltacaktır.

PAYLAŞILAN DEĞERLER
Temel değerleriniz, etrafınızdaki dünyayı nasıl gördüğünüzü belirler. Bu nedenle eşinizle en azından sadakat, dürüstlük ve aile konusunda benzer değerlere sahip olmalınız gerekir. Bu paylaşılan değerler ilişkinizin temelindeki başka bir temel taşını oluşturur.

SAĞLIKLI SINIRLAR
Sağlıklı sınırlar, sizin, kötü davranışlara karşı belirlediğiniz kırmızı çizgilerdir. Tam da o yüzden siz ve partnerinizin birbirinizin sınırlarına aşina olmanız gerekir.

ORTAK HEDEFLER
Eşinizle geleceği dair fikirlerinizi tartışmak, ortak hedefler belirlemek ilişkiniz için önemlidir. Öte yandan birbirinizin farklı hedef ya da hayallerine destek olun.

DOĞRU İLETİŞİM
Evlilikte her iki tarafın da sevildiğini, duyulduğunu ve anlaşıldığını hissetmesine olanak tanıyan bir iletişim tarzı ilişkinizin gelişmesine katkıda bulunur.

Kaynak

• Beğen
Tepkiler: Sim

ismail89

Altın Üye
Doğru kişiyi seçmiş olmak en önemlisi. O zaman hoşgörünüz de artıyor.

BuYuCu

Bronz Üye
itaat et rahat et diyorum kardeşim. Hanım köylülük mutluluk getirir.
Onda sorun yokta fazla hanim köylü olamıyorum elemanın biri hanıma rapor veriyor diye işten kovdum :)
Itiaatden saygıdan sadakatken yana suphemiz yok iki tarafın ama araya 2 yada 3.şahıslar girince durum değişiyor:D

forum için en doğru konulardan biri oldu :D nufusun %90 ı evli malum :emoji_scream:
Tolga senide görecekmiyiz o gemide;)

UzmaN

fâni… ོ⠀ ⠀ོ
Yönetici
Admin
Onda sorun yokta fazla hanim köylü olamıyorum elemanın biri hanıma rapor veriyor diye işten kovdum :)
Itiaatden saygıdan sadakatken yana suphemiz yok iki tarafın ama araya 2 yada 3.şahıslar girince durum değişiyor:D

Zor beaaaa :)

Morfinyus

Emektar Üye

Ay yok ne raporu o kadar da değil :D ayrıca adamın ekmeğiyle niye oynuyosun bırak napıyosa yapsınlar :))

işin şakasındayım ben. Karşılıklı anlayış çok kıymetli ya. Sorunları büyütme değil de çözme taraftarı olan bir çiftin üstünden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur.

Üst Alt