Erkekler İçin Doğum Kontrol Jeli Üretildi

EFTELYA

Saçlarım beyazlıyor, artık öyle uzun uzun anlatamam her şeyi.
Yönetici
Admin
Mesajlar
29,095
Puanları
353
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
7,091
Erkekler için geliştirilen bir doğum kontrol jelinin, benzer yöntemlere göre çok daha hızlı etki gösterdiği ortaya çıktı...
1717407608493.jpeg
Bilim insanları, erkekler için geliştirilen jel formundaki doğum kontrol yönteminin benzer yöntemlerden çok daha erken sonuç verdiğini ortaya çıkardı.

Segesteron asetat ve testosteron isimli iki hormonu bir araya getiren jelin sperm üretimini diğer deneysel hormon bazlı doğum kontrol yöntemlerinden daha hızlı baskıladığı açıklandı.

Katılımcılar jeli her kürek kemiğine günde bir kez uyguladı ve her dört haftada bir sperm sayımı testi yaptırdı. Doğum kontrolü için etkili kabul edilen eşik, meninin mililitre başına bir milyon veya daha az spermdi.

Endokrin Derneği'nin ABD'nin Boston kentinde düzenlediği yıllık toplantısı ENDO 2024'te sunulan bulgulara göre, çalışmadaki erkeklerin yüzde 86'sı 15. haftada bu sperm sayısına ulaştı.

Maryland, Bethesda'da bulunan Ulusal Sağlık Enstitüleri'nde kontraseptif geliştirme programı şefi ve çalışmanın kıdemli araştırmacılarından Diana Blithe şunları söyledi, "Daha hızlı bir bastırma süresi, bu ilacın potansiyel kullanıcılar için çekiciliğini ve kabul edilebilirliğini artırabilir. Erkekler için güvenli, son derece etkili ve güvenilir bir şekilde geri dönüşümlü bir doğum kontrol yönteminin geliştirilmesi karşılanmamış bir ihtiyaçtır" dedi.

Bilim insanları spermlerin baskılanmasından sonra bunun etkinliğini, güvenliğini ve tedavi durduktan sonra tersine çevrilebilirliğini inceleyeceklerini duyurdu.

kaynak
 

Lefty

Yönetici
Supervisor
Mesajlar
39,355
Puanları
353
Tepkime puanı
26,571
Ölümleri kontrol etmeye çalışmazsanız, doğumları da kontrol etmek zorunda kalmazsınız. Hadi şimdi iki saat düşünsün herkes bunu
"Sırlar Dünyası" diye bir program vardı, sisler arasından biri çıkardı ve senin yorumları okurken de bazen o görüntü aklıma geliyor.:)
 
Mesajlar
2,132
Puanları
348
Tepkime puanı
1,002
Katılımcılar her kürek kemiğine jeli....
Kürek kemiği mi ?
Kürek kemiğine uygulayınca kürekten hallice başkalaşıyorsa ya da içerik sıfatsızlaşıyorsa harbiden komple jelimsi olalım.p
 
Mesajlar
12,366
Puanları
293
Tepkime puanı
7,968
Ejakulati-meniyi geç, precum da, zevk sivisinda bile sperm kalıntıları olabiliyor ve bunun bile gebelik olusturma ihtimalinden konusuluyor.Azalan sperm sayısı ne gibi bi vaov yaptıracak anlamadim. Bununla ugrasana kadar vazektomi yaptır o zaman.
 
Üst Alt