Çeyrek ve gram altın fiyatları 13 Şubat: Altın fiyatlarında yatay seyirde!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaSmin

Emektar Üye
Mesajlar
3,360
Puanları
93
Yaş
120
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
975
Birikimlerini altın olarak büyütmek isteyen yatırımcıların yanı sıra takı olarak altın almak isteyenler de ''altın ne kadar'' sorusunun yanıtını araştırıyor. Çin'de corona virüsü salgınından dolayı belirtilen vaka sayısının azalması ile altın fiyatları yatay ilerliyor. Altının gram fiyatı 304 liradan işlem görüyor. Peki çeyrek altın ve yarım altın fiyatları ne kadar?

Altının gram fiyatı ve vatandaşların gözdesi çeyrek altındaki son durum ve güncel fiyat bilgisi merak ediliyor. Yatırımcıların sığındığı güvenli liman olan altın, son yaşanan virüs salgınına bağlı olarak sert yükseldi. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın ne kadar?

ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altın: 494 Lira

Yarım altın: 994 Lira

Gram altın: 304,20 Lira

Cumhuriyet altını: 2 bin 24 Lira

Tam altın: bin 978 lira
 

Lupe

Gümüş Üye
Mesajlar
5,564
Puanları
288
Tepkime puanı
3,715


Dolar, TL görünümünden biraz daha güçlü duruyor. Şu 297'nin altına düşmedi bu olumlu bir görünüm. Gücünü korumaya devam ediyor, şurda 299 da destek oluyor.
Dolar,TL artıyor ve o onu karşılıyor falan, grafigimizde gördüğünüz gibi 17 ocak'dan itibaren hiç bir bozulma olmamış.
Kısaca altın yatırımı uzun vadeli bir yatırım, işte günü gününe takip ettiğiniz zaman sinirleriniz bozulabilir. Ya işe bu gitmiyor yukarı çıkmıyor falan diyebilirsiniz. Bir gün bir bakarsınız yukarıya atmış. O yüzden altınlarınızı tutmaya devam edin diyorum.
Çünkü;altın öyle bir yatırım ki, mesela dolar aldığınızda konjektör değişebilir, pahalıdan almışsınızdır ve bir daha asla o seviyelere kolay kolay gelmez. Yani o seviyeleri görmez derken fırsat maliyetlerini de üzerine eklediğiniz zaman bir daha asla o seviyeyi görmez. Ama altında öyle bir şey yok aldınız 5 sene 10 sene sonra tekrar oralara geliyor.. dolar bazında bile şuan zararda olan insanlar bile 2-3 seneye belki karda olacak. Altın böyle bir yatırım.
O yüzden pörtföylerin tamamında değil bazı kısmında altın uzun vadeli bulunmasının faydalı olduğunu düşünüyorum. Bütün paranızla altın da almayın, hisseye de girmeyin, dolar da almayın. Her zaman belirtiyorum elimden geldikçe gram altınlarda görünüm çok olumlu. Geri çekilmeler olsa bile endişe etmeyin. Her zaman yönü yukarı dönecektir..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt