Boğa Burcu Erkeği

Sanem

Emektar Üye
Mesajlar
16,160
Puanları
238
Tepkime puanı
9,513
Boğa erkeği pratiktir, yavaş ama detaylı düşünür. Sakinliklerini kolay kolay kimse bozamaz. Aile ve iş hayatında bazen sebepsiz yere patlayabilirler. Gerçi bir çok sebep sonradan ortaya çıkar, kıskançlık, gururnun incinmesi gib. Bu her zaman olmaz, bazı Boğa erkeği ise hiç böyle patlamalar yaşamaz. Bu şekilde iş ve aile hayatında hedefine ulaşır. İyi bir arkadaş olur, ancak karşı taraftan da aynı gayret ve anlayışı bekler, bulunmazsa kavga etmeden nazik ve kibar bir şekilde irtibatı keser. O çabuk arkadaşlık kuramaz, aşkta da gönlünün kadınını bulana kadar ısrar eder ve bulunca da ona evet dedirtene kadar uğraşır. Sadık bir eştir, sevgili, çocuklarına ana ve iyi kazanan bir eş ister.

Karısı için cenneti yere indirir ve toplumda onunla gurur duyulsun ister., ancak burçlarda Akrep'in yanı sıra en kıskanç erkektir. Kadının kendinden üstün olmasına dayanamaz, bir adım geri durmasını ister.Boğa erkeği özgürlüğü sever, ancak meslek hayatında yerini tehlikeye sokmaz. Kendisine verilen mesuliyeti sonuna kadar yerine getirir, çalışkandır, ancak huzurunun bozulmasına izin vermez ve meslek yaşamında iyi bir mevkie yerleşinc, oradan emekli olana kadar sebat eder çalışır.

Boğa patronu çok sabırlı ve hoşgörülüdür, ancak tembelliğe gelmez, bir müddet hoş görüp sonra işçiye kapıyı gösterir. Yeniliklere fazla açık değildir. Elindekini riske atmaz. İnatçıdır, son kararı kendi vermek ister, ancak çalışanlarının da fikrini alır ve bu yüzdende sevilir.
 
Üst Alt