ForumSal.Net

Üye Ol Forumsal Albümler Mesajlar Gruplar Chat Yönetim Radyo Twitter FacebookGo Back   Forumsal.Net
Eğitim & Öğretim
Üniversiteler
Kullanıcı Etiket Listesi


 
Seçenekler
Alt 10-Ocak-2016, 23:33   #1 (permalink)
Standart Balıkesir Üniversitesi


Balıkesir Üniversitesi


Üniversitemiz Çağış Yerleşkesi, Balıkesir - Bigadiç karayolunun 17. km'sinde Çağış ve Paşaköy sınırları içinde 5.000 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur.
Rektörlük, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Balıkesir Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Balıkesir Meslek Yüksekokulu, Kapalı Spor Salonu, Açık Spor Tesisleri, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Kongre ve Kültür Merkezi, Merkez Kütüphane, Merkezi Yemekhane, Öğrenci Yaşam Merkezi, KYK Yurtları ve Öğrenci Çarşısı Çağış Yerleşkesinde bulunmaktadır.

ULAŞIM

Çağış Yerleşkesine toplu ulaşım, güvenli ve modern yolları kullanan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır.

NEF YERLEŞKESİ

Necatibey Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mediko-Sosyal Merkezi, Balıkesir Üniversitesi Sosyal Tesisleri ve Sabiha Gökçen Anaokulu NEF Şubesi Balıkesir şehir merkezinde yer alan NEF Yerleşkesinde bulunmaktadır.
Güzel Sanatlar Fakültesi de Balıkesir şehir merkezinde yer alan tarihi binasında hizmet vermektedir.

MERKEZ KÜTÜPHANE

Üniversitemiz merkez kütüphanesi, eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin geliştirilmesinde etkin görevi bulunan ve bu doğrultuda gerekli bilgi kaynaklarını toplayarak kullanıcıların hizmetine sunan bir bilgi merkezidir. Danışma kaynakları, kitaplar, süreli yayınlar vb. kaynaklarıyla 250 kişilik oturma alanı ve 1000 m2'lik alan içinde Rektörlük binasında hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz, birimlerimizde yer alan kütüphanelerimizden de faydalanmaktadır.

BİLGİ-TEKNOLOJİ ALTYAPISI

Balıkesir Üniversitesi, eğitim ve öğretimde en iyi verimi alabilmek için bilgi teknolojilerinden en üst düzeyde faydalanmayı ilke edinmiştir. Bu sebeple tüm birimlerinde yer alan ve modern teknolojik özelliklere sahip bilgisayar laboratuvarlarında ders saatleri dışında öğrencilerin internete erişimleri sağlanmaktadır. Öğrencilerin ders kayıtları da internet üzerinden gerçekleşmektedir. Üniversitemiz Çağış Yerleşkesi'nde 150 mbps hızında internet hizmeti sunulmakta olup kablosuz ağlarla da öğrenciler internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

BANKA-LOJİSTİK-ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ

Çağış Yerleşkesinde farklı bankaların ATM'leri bulunmaktadır. Yerleşke içerisinde öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik süpermarket, PTT şubesi, kafeteryalar gibi farklı hizmet alanları da bulunmaktadır.
BayanOldstone isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2016, 23:33   #2 (permalink)
Standart


TARİHÇE


Balıkesir Üniversitesinin kökleri, 1910 yılında kurulan Karesi Muallim Mektebine kadar dayanır. Kurum, Mustafa Necati Bey’in Milli Eğitim Bakanlığı sırasında yapımına başlanan bugünkü binaya 1932 yılında taşınmış ve bu tarihten itibaren de Necatibey Öğretmen Okulu adını almıştır. Balıkesir Devlet Mühendislik Akademisi, Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksekokulu ile Balıkesir Meslek Yüksekokulunun 1975-1976 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmesi ile bu kurumlar, 1982 yılında 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile isim ve statü değiştirmişler ve Uludağ Üniversitesine bağlanmışlardır. Necatibey Öğretmen Okulu 1932-1982 yılları arasında Necati Eğitim Enstitüsü adıyla öğretmen yetiştirmeye devam etmiş; 1981 yılında üç yıllık statüsünden çıkarılarak, 4 yıllık “Yüksek Öğretmen Okulu” statüsüne alınmış; 1982 yılında da Uludağ Üniversitesine bağlanarak bu kuruma Necatibey Eğitim Fakültesi ismi verilmiştir. Aynı şekilde Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksekokulunun ismi Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu olarak değiştirilmiş, Balıkesir Meslek Yüksekokulunun ismi ise aynı kalmıştır. Uludağ Üniversitesinin çatısı altında on yıl kalmış olan bu kurumlar, sağlıklı ve istikrarlı bir gelişme ile Balıkesir Üniversitesi için güçlü bir altyapı oluşturmuşlardır.
Balıkesir Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3837 sayılı kanun gereğince kurulmuş olup; 1 Ocak 1993 tarihinden itibaren tüzel kişilik kazanarak bugün 5 Enstitü, 11 Fakülte, 5 Yüksekokul, 16 Meslek Yüksekokulu, 20 Araştırma Merkezi, Rektörlüğe bağlı 3 Bölüm, 1081 öğretim elemanı ve 38.892 öğrenci ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
MİSYON

Üniversitemiz, başta Balıkesir olmak üzere ülkemizin gelişmişlik düzeyi ve yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlamayı ve toplumsal değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, bilgi ve teknoloji üreten, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.
VİZYON

Uluslararası standartlarda eğitim-öğretim kalitesi, bilimsel üretimi ve üniversite-kent-sanayi işbirliğini sağlamış, tercih edilen bir üniversite olmak.
ÜNİVERSİTEMİZİN TEMEL DEĞERLERİ

  • Akademik Mükemmellik ve Özgürlük
  • Çevre Bilinci
  • Etik Değerlere Bağlılık
  • Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik
  • Sosyal Sorumluluk
  • Yenilikçilik
  • Eğitim Kalitesi
  • Bilimsel Özerklik
  • Paydaşlar ile İşbirliği
BayanOldstone isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2016, 23:34   #3 (permalink)
Standart


BayanOldstone isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2016, 23:42   #4 (permalink)
Standart


hayallerimdeki üni
Bayan keroLayn isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
balikesir, universitesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:27.
Forum Yazılımı ve Sürümü Site Bilgileri

Powered by vBulletin® Version
Copyright ©2010 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Kuruluş Tarihi : 05.10.2010
Tasarım : ForumSal

 
  
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir."Şikayet" buradan bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.
Forum Forumlar Forum Sitesi Etiket Sitemap