ForumSal.Net

Üye Ol Forumsal Albümler Mesajlar Gruplar Chat Yönetim Radyo Twitter FacebookGo Back   Forumsal.Net
Genel Konular
ForumSal Haber Merkezi Makaleler ve Köşe Yazıları
Kullanıcı Etiket Listesi


 
Seçenekler
Alt 18-Ocak-2016, 16:34   #1 (permalink)
Icon01 Alisiz Alevicilik ve Paralel CHP / Kayahan Uygur


Alisiz Alevicilik ve Paralel CHP / Kayahan Uygur

CHP’nin son kurultayındaki sayıklamalar, PKK’nın hendeklerdeki son çırpınışları, TV’lerde, medyada kamuoyu oluşturma çabaları, kendilerine akademisyen diyenlerin bildirileri, onları destekleyenlerin açıklamaları artarda geldi. Bir huruç hareketine tanık olmaktayız. Bunun iki nedeni var: Birincisi yakında başlaması beklenen Suriye görüşmeleri, ikincisi Alman Başbakanı Merkel’in bulanık suda balık avlama çabaları.

Daha önce yaptığımız analizlerde, bölgemizde İran, PKK ve Esad bağlamında bir saflaşma olduğunu ve buna dışardan Almanya’nın da destek verdiğini kaydetmiştik. Türkiye’de bir kısım İslam dışı mezhepçiler, aşırı sol gruplar ve CHP içindeki Kılıçdaroğlu kliği de aynı çizgidedir.

Işıkçı Alevileri duydunuz mu?

Çınarcılık ya da Işıkçılık diye bir şey duydunuz mu? Bu akım, Aleviliğin İslam dışı olduğunu iddia eden çok az sayıdaki dedenin geliştirdiği bir paralel Alevi yapıdır. Işık hareketi önemli ve güçlü Alevi kurumları arasında çok etkili olmayı başarmıştır. Örneğin Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), 2006 yılında geleneksel Alevilik anlayışını Işık-Alevi düşüncesine uygun bir anlayışla değiştirmiştir. Çoğunlukta olan Müslüman Aleviler, Işıkçı hareketine şiddetli bir biçimde karşı çıkmıştır. Onlar, Işık Alevilerini yeni bir din icat etmekle ve bazen Alevi birliğini bozmaya çalışan ajanlar olmakla bile suçlamışlardır. Işıkçılar aşırı politik olmakla ve Aleviler tarafından çok okunan Buyruk gibi önemli Alevi kaynaklarından vazgeçmekle de eleştirilmiştir. İlk başta Alevî tarihinin 3.000 yıllık olduğunu savunan Işık hareketi, bu rakamı 12.000 yıla yükseltmiştir. Bu da İslam dışı olmalarının en önemli kanıtıdır. Bunu Ocak 2009'da Berlin şehrinde bir konferansta beyan etmişlerdir.

FETÖ’nün Alevi versiyonu

Batılı güçler nasıl Ehl-i Sünneti bozmak ve Sünni Müslümanları kontrol etmek için FETÖ örgütünü kurmuş ve lider kadroyu Pennsylvania’ya toplamışsa, Aleviliği bozmak için de Işıkçılık cemaatini örgütleyip yöneticilerini Berlin’e yerleştirmiştir. Batı bu kumpası sahneye koyarken zaman zaman güçlerini birleştirmektedir. Maddi bakımdan güçsüz olan Alisiz Alevicileri, Avrupa’da ve Türkiye’nin değişik kentlerinde FETÖ örgütü finanse etmektedir.

ABD-Alman din kumpası

Yıllar boyunca bir gergef gibi ince ince işlenen plan şuydu: Ak Parti FETÖ örgütü tarafından elegeçirilecekti, CHP ise Alisiz Işık Alevi örgütü tarafından. Daha sonra bu iki partiye bir koalisyon yaptırılarak, ülkemiz ABD-Alman ortak sömürgesi olacaktı. Paralellerin, PKK’nın, liberallerin, Gezicilerin, Kobanicilerin, bilumum saygın ve mahcup yazarların çabası bu yöndeydi. Bu plan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın etkin direnişi ve yerinde müdahaleleriyle önlenmiş ve 1
Kasım zaferiyle çöpe atılmıştır.

Kılıçdaroğlu’nun kasetten siyasete fırladığı dönemden bugüne kadar bütün ilişkileri Almanya Aleviciliği bağlamındadır. Oradan gönderilen kişileri örgütün kritik yerlerine yerleştiren Kemal Bey, kendisini CHP’nin başında tutan gücün bir dediğini iki etmemektedir. Bu nedenle kliğinin iplerini elinde tutan Almanya, aslında Kurultay’daki yakışıksız küfürlerin arkasındaki güçtür. Almanya’daki paralel Alevi yapılanması, CHP içinde son karar merciidir. Son yıllarda oradan kim gönderilirse gönderilsin, Kılıçdaroğlu hemen ya milletvekili yapmıştır, ya da belediye başkanı.

Atatürkçü konu mankenleri

CHP’nin bugünkü durumunda parti içindeki eski Atatürkçü ve ulusalcı unsurlar sadece konu mankeni olarak kalmaktadır. Hani FETÖ medyasında vitrin objesi olarak kullanılıp saygın entel geçinmiş olanlar var ya, şimdi CHP’deki Atatürkçü aydınlar da şimdi onlarla aynı konumdalar. Alisiz Alevici ve ilkel Işık dedelerinin figüranları olarak boy gösteriyorlar. Bunlar arasında “nasıl Alisiz Alevi olunur” diye çoktan araştırmalara girmiş olan Marksist, Leninist hatta Kemalist unsurlar bile bulunmaktadır.

Bugünkü yeni CHP’nin milli ve yerli olma vasfı kaybolmuştur. Ülkemizin karşı karşıya olduğu her saldırıda düşmanın yanında yer alan Kılıçdaroğlu kliğiyle Türkiye yararına yapılacak ortak hiçbir iş olamaz. Bu nedenle 1 Kasım öncesi bu yolda ısrar edenleri de, bugün CHP pazarlaması yapanları da deşifre etmek gerek. Özellikle CHP içindeki FETÖ yapılanmasıyla, Işıkçı yapının nasıl bir araya gelip inanç planında İslam’a karşı, politik planda Erdoğan’a karşı ve dünya ölçeğinde Türkiye’ye karşı işbirliği içinde bulundukları vurgulanmalıdır.

Küfürbazla aynı kutuptakiler


Kılıçdaroğlu’nun kurultaydaki tavrından sonra, kendini aydın zannedip yıllardan beri kutuplaşmadan şikâyet edenlere bir kez daha soruyorum. Size ve ailenize her gün hakaret eden birileri olsa onlarla can ciğer kuzu sarması mı olacaksınız? Başka bir deyişle, dünyanın hangi ülkesinde devletin varlığını ve birliğini temsil eden bir devlet başkanına bu kadar küfredilebilir? Böyle bir tavır alan bir siyasetçinin normal bir ülkede ve olağan koşullarda artık meclis çatısı altında kalmaması gerekir. Bu bayrağın altında yaşayıp da, ülkenin liderine ağız dolusu küfredenler elbet seçmenden yine cevaplarını alacaklardır. Ancak siyaset alanı bir kez kirletilince ahlak kuralları yıpranıyor, ülkemizin birliği yara alıyor, kurumları aşınıyor. Bunu düzeltecek olan yine CHP içinde, hâlâ kaldıysa, aklı başındaki insanlar olacaktır.


Kayahan UygurAlıntı:
BayVeyseL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
alevicilik, alisiz, chp, kayahan, paralel


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:53.
Forum Yazılımı ve Sürümü Site Bilgileri

Powered by vBulletin® Version
Copyright ©2010 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Kuruluş Tarihi : 05.10.2010
Tasarım : ForumSal

 
  
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir."Şikayet" buradan bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.
Forum Forumlar Forum Sitesi Etiket Sitemap