ForumSal.Net

Üye Ol Forumsal Albümler Mesajlar Gruplar Chat Yönetim Radyo Twitter FacebookGo Back   Forumsal.Net
Genel Konular
ForumSal Haber Merkezi Makaleler ve Köşe Yazıları
Kullanıcı Etiket Listesi


 
Seçenekler
Alt 09-Şubat-2015, 10:20   #1 (permalink)
Standart Hırsızların Cenaze Namazı Kılınmaz ~ Fikri Atılbaz


Hırsızların Cenaze Namazı Kılınmaz ~ Fikri Atılbaz
Müslüman'ım diyen insanın hırsızlık yapması, talanda bulunması, yolsuzluk yapması, çalması büyük haramdır. Hele devletin malına el uzatmak, eskilerin deyimiyle Beytül mala el sürmek çok büyük bir günah. Çalmak, çırpmak insanları zengin edebilir. Ancak bu insanlar haysiyetten yoksundur. Onurları kalmaz. Allah huzurunda mahcup olanlar, şeref nedir bilmezler.

Müslüman bunların bilincinde olan ve harama el uzatmayandır. Müslüman yetim hakkına göz dikmeyen, Beytül mala el uzatmayan, el uzatanların elini kırandır. Ne yazık ki ülkemizde haklarında hırsızlık, rüşvet, talan, yolsuzluk, rüşvet, Beytül mala el uzatmak, iltimas, iddiaları bulunanları korumak Müslümanlık olarak algılanmaktadır. Aslına bakarsanız, bu saydıklarımız Müslüman için züldür.

***
Hırsızlık büyük günah olmakla birlikte devletin kasasından çalmak çok daha büyük bir suçtur. Beytül mala el uzatmak, yetim hakkı yemektir. Yetim hakkı yemek günahların en büyüğüdür. Olaylar karşısında Kurani bir şekilde davranamazsanız, Muhammedi bir tavır takınamazsanız Müslüman'ım diye gezinemezseniz.

Acı olan ülkemizde Müslüman diye gezinenler hısızlarla beraber hareket enler, onları koruyanlar… Bunlar İslam'ı hiç anlayamamış olan zavallılardır. Maskeli gezmeyi, başkalarının yatak odasında oturmayı, dedikodu yapmayı, nifak yaymayı, fitne fesat çıkarmayı Allahu ekber diyerek adam kesenleri alkışlamayı İslam'dan sayanlar revaçta, adeta tavan yaptılar. İşte bu tipler aynı zamanda İslam dinini kötü algılanmasına sebep olurlar.
***

Eğer Muhammedi bir tavır içinde olunsaydı, çalanların ya da haklarında iddia olunanların yanında durulmaz, onlar koruma altına alınmaz, yargılanmadan aklanmazlardı. Devletin kasasından çalanın ölüsü bile cezalandırılıyor. Cenaze namazı kılınmıyor.

Peygamber Efendimizin bu tür olaylar karşısındaki tavrına bakalım:
"Hz. Peygamber, kamu malından iki dirhemlik bir miktarı çalan Eşcalı sahabisinin cenaze namazını kılmamıştır."
(.............)
"Bir harp sırasında Hz. Peygamber'e filanca falanca şehit oldu diye tekmil verdiler. O bunlardan biri için şöyle dedi: Hayır! İşte o dediğiniz kişi şehit olmamıştır. Ben onu cehennemin içinde görüyorum. Sebebi de kamu mallarından çaldığı bir giysidir."
(.............)
"Hayber seferi sırasında ölen birinden söz ettiklerinde Hz. Peygamber şöyle buyurdu: Arkadaşınızın cenaze namazını siz kılın. Bu sözü duyan sahabilerin yüzü renkten renge girdi. Bunu gören Hz. Peygamber dedi ki: O arkadaşınız kamu mallarından bir miktar aşırmıştı. Sebep işte budur. Bunun üzerine sahabiler ölen adamın eşyasını karıştırıp baktılar; bir de ne görsünler, Yahudilerden ganimet olarak ele geçmiş, bir deri pabucu aşırmış."

İslam'ın Peygamberini örnek alıp, onun yaptıklarını tatbik etmiş olsalardı, bugün alınlarında kara bir lekeyle gezmezlerdi. Biz bu gün bu şekilde yaşayan, devletin kasasından çalan insanların sadece cenaze namazının kılınmamasını değil, bu dünyadaki cezalarını da çekmelerini istiyoruz. Hiçbir şey hiç kimsenin, yapanın yanına kar kalmamalıdır.
İslam gerçek manada yaşandıkça hayatın gerçek tadı ortaya çıkacaktır.
Sağlıcakla kalın!

FikriAtılbaz-OrtaDogu
BayanaSena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-Aralık-2017, 00:03   #2 (permalink)
Standart


Alıntı:
Acı olan ülkemizde Müslüman diye gezinenler hırsızlarla beraber hareket enler, onları koruyanlar… Bunlar İslam'ı hiç anlayamamış olan zavallılardır. Maskeli gezmeyi, başkalarının yatak odasında oturmayı, dedikodu yapmayı, nifak yaymayı, fitne fesat çıkarmayı Allahu ekber diyerek adam kesenleri alkışlamayı İslam'dan sayanlar revaçta, adeta tavan yaptılar. İşte bu tipler aynı zamanda İslam dinini kötü algılanmasına sebep olurlar.
Çıkacak ilk torba yasayla İslam dinine de müdahale edilmeli, yeniden 'laiklik' güncellemesi gelmelidir. Neymiş, hırsızın cenaze namazı kılınmazmış. Reis ve tebaasına iftira üstüne iftira atıldığı şu günlerde böyle düşünceler müminlerin kalp ve zihinlerinden uzak tutulmalıdır.
BayPodzemlje isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Aralık-2017, 12:01   #3 (permalink)
Standart


''Dar ül Harp'' de kafir devletin kasasının boşaltılması cihad sayılır. Bu sebeple cihad edenler öldüklerinde şehit sayılırlar.
Baysilistre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
cenaze, fikri, hirsizlarin, kilinmaz, namazi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:13.
Forum Yazılımı ve Sürümü Site Bilgileri

Powered by vBulletin® Version
Copyright ©2010 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Kuruluş Tarihi : 05.10.2010
Tasarım : ForumSal

 
  
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir."Şikayet" buradan bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.
Forum Forumlar Forum Sitesi Etiket Sitemap