ForumSal.Net

Üye Ol Forumsal Albümler Mesajlar Gruplar Chat Yönetim Radyo Twitter FacebookGo Back   Forumsal.Net
Sağlık Forumları
Genel Sağlık Konuları İlaç Yan Etkileri
Kullanıcı Etiket Listesi


 
Seçenekler
Alt 01-Şubat-2012, 23:00   #1 (permalink)
Külkedisi
Standart Nurofen Yan Etkileri


Nurofen Yan Etkileri
NUROFEN COLD & FLU Tablet
İlaç Etken Maddesi:
İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür
İbuprofen……………………………………………….200mg
Psödoefedrin hidroklorür…………………..……….30mg
İlaç Marka İsmi:
NUROFEN COLD & FLU Tablet
Nurofen Cold & Flu Tablet Nedir?

Nurofen Cold & Flu Tablet ateş düşürücü, ağrı kesici etkileri olan bir ilaçtır ve daha başka etkileri de mevcuttur.

Nurofen Cold & Flu Tablet aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

Grip, soğuk algınlığı, sinüzit gibi hastalıkların seyrinde görülen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrılar.

Grip Tedavisi ve Korunma Yöntemleri

Nurofen Cold & Flu Tablet burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Nurofen Cold & Flu Tablet Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Nurofen Cold & Flu Tablet 7 günden fazla kullanılmamalıdır.

Hastalıkla ilgili belirtilerin 3 günden fazla sürmesi, düzelmemesi, yenilerinin ortaya çıkması durumlarında doktorunuza başvurunuz.

Nurofen Cold & Flu Tablet’in yüksek tansiyon(hipertansiyon) ve depresyon tedavisi için kullanılan ilaçlarla birlikte hekime danışmadan kullanımı uygun değildir.

Nurofen Cold & Flu Tablet’i diğer ağrı kesici ilaçlar ile birlikte kullanmayınız. (Gripken Tüketilecek 10 Besin için tıklayınız.)

Nurofen Cold & Flu Tablet’i ibuprofen (Brufen, Ibufen, Suprafen, Nurofen, vb. ) içeren diğer ilaçlar ile birlikte kullanmayınız.

Eğer aşağıda belirtilen rahatsızlıklardan bir ya da birkaçına sahipseniz Nurofen Cold & Flu Tablet’i doktorunuza danışmadan kullanmayınız:

Salisilatlara [asetilsalisilik asit(Algo-bebe, Alka-Seltzer, Asabrin, Asegan, Asinpirine, Aspapirine, Aspinal, Aspirin, Ataspin, Babypyrin, Dispril, Nötras, Opon, Pharmaspirin, Sedergine, Thomapyrin); kalsiyum asetilsalisilat (Alca-C); karbaspirin kalsiyum (Alcacyl); kolin salisilat (Tifenso)] ve diğer ağrı kesici/ateş düşürücü ilaçlara alerji;
hipertansiyon (yüksek kan basıncı);
kalp hastalığı;
şeker hastalığı (diyabet); Nurofen Cold & Flu Uyku Yapar mı?
tiroid hastalığı;
astım;
prostat büyümesi.

Eğer şikayetleriniz iyileşmezse ya da daha kötüye giderse, Nurofen Cold & Flu Tablet’i kullanmayı bırakınız ve hekiminizle görüşünüz. Gripten Kurtulmanın Yolları için tıklayınız.

Nurofen Cold & Flu Tablet’in 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.
Nurofen Cold & Flu Tablet Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Nurofen Cold & Flu Tablet’i kullanmayınız:

İbuprofen ve/veya psödoefedrin hidroklorür’e (İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür Nurofen Cold & Flu Tablet’in etken maddeleridir.) alerji;
İlacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerji;
Karaciğer fonksiyon bozukluğu;
Böbrek fonksiyon bozukluğu;
Mide-ince bağırsak ülseri; Nurofen Cold & Flu Mide Rahatsızlığı Yapar mı?
Önceki iki hafta içinde veya halen MAO inhibitörü [moklobemid (Aurorix, Lobem)] kullanımı.
Nurofen Cold & Flu Tablet kullanmaya başlamadan önce alerjik reaksiyon gösterdiğiniz ilaçlar var ise bunları hekiminize eksiksiz olarak bildiriniz.
Eğer aşağıda belirtilen rahatsızlıklardan bir ya da birkaçına sahipseniz Nurofen Cold & Flu Tablet’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildiriniz:
Salisilatlara [asetilsalisilik asit(Algo-bebe, Alka-Seltzer, Asabrin, Asegan, Asinpirine, Aspapirine, Aspinal, Aspirin, Ataspin, Babypyrin, Dispril, Nötras, Opon, Pharmaspirin, Sedergine, Thomapyrin); kalsiyum asetilsalisilat (Alca-C); karbaspirin kalsiyum (Alcacyl); kolin salisilat (Tifenso)] ve diğer ağrı kesici/ateş düşürücü ilaçlara alerji;
hipertansiyon (yüksek kan basıncı);
kalp hastalığı;
şeker hastalığı (diyabet); Gripken Tüketilecek 10 Besin için tıklayınız.
tiroid hastalığı;
astım;
prostat büyümesi.

Eğer bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanamayabilirsiniz ya da güvenle kullanabilmeniz için tedaviniz süresince doz ayarlaması ya da spesifik bir test yapılmasına gereksinim duyabilirsiniz.
Gebelik ya da Emzirme Döneminde Nurofen Cold & Flu Tablet’i Kullanabilir Miyim?

Gebelik kategorisi B. İbuprofen ve Psödoefedrin hidroklorür’ün (İbuprofen ve Psödoefedrin hidroklorür Nurofen Cold & Flu Tablet’in etken maddeleridir.) hamilelikte kullanımı hakkında özgün veri bulunmadığından, Nurofen Cold & Flu Tablet’i gebelik döneminiz süresince kullanmaktan kaçınınız.

İbuprofen ve Psödoefedrin hidroklorür (İbuprofen ve Psödoefedrin hidroklorür Nurofen Cold & Flu Tablet’in etken maddeleridir.) az bir miktar anne sütüne geçer. Genel bir önlem olarak emzirme döneminiz süresince bu ilacı kullanmaktan kaçınınız. Gripten Kurtulmanın Yolları için tıklayınız.
Araç ve Makine Kullanırken Nurofen Cold & Flu Tablet’i Kullanabilir Miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.
Nurofen Cold & Flu Tablet’i Nasıl Almalıyım?

İlacınızı tam manasıyla hekiminiz tarafından size öngörüldüğü şekilde ya da prospektüsünde yazan yönergeler doğrultusunda alınız. Eğer bu yönergeleri anlamazsanız eczacı, hemşire ya da hekiminize size açıklamalarını rica ediniz. Hekiminiz tarafından size uygun görülenden daha yüksek dozda ya da daha uzun süre ilacınızı kullanmayınız. Reçetenizde size tarif edilen yönergelere uyunuz.

İlacınızı, daha yüksek verim için, mideniz boşken alınız; yemek yemeden en az 1 saat önce veya yemek yedikten en az 2 saat sonra alabilirsiniz. Gripken Tüketilecek 10 Besin için tıklayınız.

İlacınızı bir bardak dolusu suyla bütün halde yutunuz.

Nurofen Cold & Flu Tablet’in 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.

Eğer şikayetleriniz iyileşmezse ya da daha kötüye giderse, Nurofen Cold & Flu Tablet’i kullanmayı bırakınız ve hekiminizle görüşünüz.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız. Gripten Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler için tıklayınız.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız bir acil servisi arayarak destek alınız. Bulantı, kusma, baş dönmesi, uyku hali, bilinç kaybı, titreme, istem dışı kasılmalar (konvülsiyonlar), hipertansiyon (yüksek tansiyon) doz aşımı belirtilerindendir.
Nurofen Cold & Flu Tablet’i Alırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Nurofen Cold & Flu Tablet kullanımınız süresince diğer ağrı kesici ilaçları kullanmayınız.
Nurofen Cold & Flu Tablet’in Yan Etkileri

Allerjik reaksiyon belirtileri olan bu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz ilacı kullanmayı bırakınız ve acil yardım desteği alınız: ürtiker(kurdeşen), nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir ancak bunların varlığında hekiminizle konuşup ilacınızı kullanmaya devam edebilirsiniz:

bulantı, kusma;
ishal, kabızlık, karın ağrısı;
mide ağrısı, mide yanması;
ciltte kızarıklık;
su ve tuz tutulumu;
sinirlilik, sersemlik, uykusuzluk.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir; burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız. Gripken Tüketilecek 10 Besin için tıklayınız.
Nurofen Cold & Flu Tablet ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Aşağıda sıralanan ilaçlarla Nurofen Cold & Flu Tablet’in bir arada kullanılması olası ilaç etkileşimleri açısından sakıncalı olabilir ya da yeterli etkinlik sağlanamayabilir. Bu nedenle Nurofen Cold & Flu Tablet’i hekiminize danışmadan bu ilaçlarla birlikte almaktan kaçınınız. Eğer aşağıdaki ilaçların bir ya da birkaçını kullanıyorsanız Nurofen Cold & Flu Tablet’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize söyleyiniz;

MAO inhibitörleri [Moklobemid (Aurorix, Lobem)];
ağrı kesiciler [asetilsalisilik asit (Aspirin, Babyprin, Coraspin, Ecopirin); parasetamol (Minoset, Vermidon, Parol, Panadol, Tylol); metamizol sodyum (Adepiron, Andolor, Novalgin); diklofenak (Cataflam, Diclomec, Dicloflam, Dolorex,Voltaren);etodolak (Etol, Edolar);ibuprofen (Brufen, Ibufen, [[Suprafen, Nurofen);indometasin (Endol, Endomet);ketoprofen (Profenid);meloksikam (Melox, Exen, Zeloxim);naproksen (Aleve, Apranax, Aprol, Naprosyn, Synax);piroksikam (Felden, Oksikam);vb];
ibuprofen (Advil, Artril, Brufen, Brufen Retard, Dolgit, Dolven, Dolorin Cold, Gerofen, İbu-600, İbufen, İburamin, Nurofen, Pedifen, Profen, Profen Fort, Siyafen, Suprafen, Ultrafen, Upren).

Nurofen Cold & Flu Tablet’in yüksek tansiyon(hipertansiyon) ve depresyon tedavisi için kullanılan ilaçlarla birlikte hekime danışmadan kullanımı uygun değildir.

Nurofen Cold & Flu Tablet ile etkileşen diğer başka ilaçlar da mevcut olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz; bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.
Nurofen Cold & Flu Tablet’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Nurofen Cold & Flu Tablet’i 25 derecenin altında nem ve ışıktan uzak bir yerde saklayınız. Gripten Kurtulmanın Yolları için tıklayınız.
Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

NUROFEN COLD & FLU Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! NUROFEN COLD & FLU Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; NUROFEN COLD & FLU Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve NUROFEN COLD & FLU Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

Uyarı! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

  Alıntı ile Cevapla
Alt 23-Aralık-2015, 13:18   #2 (permalink)
Standart


Zararlı diye haber çıktı
BayanKaraBiber isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-Şubat-2017, 19:47   #3 (permalink)
Standart


İşe yaramaz saçma bir ilaç.
BayCoolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-Şubat-2017, 20:18   #4 (permalink)
Standart


Olm bak tam sopalıksın
Bayclimax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-Şubat-2017, 20:25   #5 (permalink)
Standart


Bana iyi gelen nadir ilaçlardan.
BayanHeimlich Manevrası isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-Şubat-2017, 20:32   #6 (permalink)
Standart


7 günden uzun görülen şikayetlerde altta yatan sebep araştırılır
Sorun neydi caanım anam ilaçla onu anniyemedim
Bayan Laktivist isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-Şubat-2017, 20:44   #7 (permalink)
Standart


Ağız ve boğaz kuruluğu yapan bir ilaç bu. Çok kötü oluyor. Ayrıca iyileşme sürecime hiçbir faydasını görmedim.
BayCoolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
etkileri, nurofen, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:34.
Forum Yazılımı ve Sürümü Site Bilgileri

Powered by vBulletin® Version
Copyright ©2010 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Kuruluş Tarihi : 05.10.2010
Tasarım : ForumSal

 
  
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir."Şikayet" buradan bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.
Forum Forumlar Forum Sitesi Etiket Sitemap