ForumSal.Net

Üye Ol Forumsal Albümler Mesajlar Gruplar Chat Yönetim Radyo Twitter FacebookGo Back   Forumsal.Net
Genel Konular
ForumSal Haber Merkezi Türkiyeden Haberler Haber Arşivi
Kullanıcı Etiket Listesi


 
Seçenekler
Alt 14-Haziran-2018, 23:29   #1 (permalink)
Icon23 Suruçta Saldırı.


Suruçta Saldırı.
suruçta akpli gruba saldırı oldu diye geçen haberlerde akpli milletvekili öldü her yerde pkk yaptı diye geçerken görgü tanıkları esnaflık yapan biri akp oy vermem dediği için kavga çıktığı bu yüzden kargaşa yaşanmış akpli milletvekili vurulmuş vuran kişi yaralı oğluyla hastaneye kaldırıldı ölen akpli milletvekilin akrabası tarafından hastenede öldürülüyor Ne filmler dönüyor uyanık olun...
Bay Yabani isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-Haziran-2018, 23:35   #2 (permalink)
Standart


İşin aslını cidden merak ediyorum
BayJose isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-Haziran-2018, 23:47   #3 (permalink)
Standart


Akpli milletvekili Urfa’da tefecilikle nam yapmış biri çete gibi bir sürü adamı var esnaf burdan gidin oy yok size deyince saldırmışlar çukur medyasında pkklılar akpli gruba saldırdı hatta ölen esnafı bile akpli gruptan yaptılar rezillik
Bay Yabani isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-Haziran-2018, 23:50   #4 (permalink)
Standart


Benimde kanaatim bu yönde akp tarafinin baslattigini düsünüyorum .
BayJose isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Haziran-2018, 01:21   #5 (permalink)
Standart Suruç'ta AK Partililere Saldırı: 4 Ölü


SON DAKİKA HABERİ: Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde seçim çalışması yapan AK Partililere ateş açıldı. AK Parti Şanlıurfa milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi dahil 4 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı. Çok sayıda gözaltı var.Yıldız, Suruç ilçesinde seçim çalışması yürütürken bir esnafla tartıştı. Tartışma iki tarafın yakınlarının da katılmasıyla silahlı kavgaya dönüştü.

Kavgada milletvekilinin kardeşi Mehmet Yıldız ile esnaf Esved Şenyaşar, Fadıl Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar hayatını kaybetti, 2'si ağır 8 kişi de yaralandı.

Polis, kavgaya karışan kişileri gözaltına aldı.

Saldırının ardından polis, ilçe genelinde güvenlik önlemlerini artırdı ve saldırıya ilişkin soruşturma başlattı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Vali Abdullah Erin, Suruç'a giderek yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.

AİLE BAKANI KAYA'DAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya NTV'de milletvekili ile telefonda görüştüğünü belirtti. Kaya, "Milletvekilinin ağabeyi hayatını kaybetti, 4 kardeşi de yaralı" dedi.

ŞANLIURFA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği, "AK Parti Milletvekili Sayın İbrahim Halil Yıldız'ın, yanındaki grupla birlikte Suruç ilçe merkezinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde biri sayın milletvekilinin yakını olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetmiş, 9 kişi yaralanmıştır" açıklamasında bulundu.Ntv
Bay FortRight isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Haziran-2018, 01:23   #6 (permalink)
Standart


Başbakan Yıldırım'dan Suruç açıklaması: Faillerin veya zanlıların PKK sempatizanı olduğu yönünde polisin kayıtları var

Başbakan Yıldırım, Suruç'ta AK Partililere saldırı ile ilgili, "Emniyet, valimiz, kaymakam olayları yatıştırmak için gerekli gayreti gösteriyor. Şu anda kontrol altına alınmış durumda. Faillerin veya zanlıların PKK sempatizanı olduğu yönünde polisin kayıtları var, tespitleri var" açıklamasında bulundu.Başbakan Binali Yıldırım, Ümraniye'de halkla iftar açtığı Alemdar Caddesi'nde yaptığı konuşmada, Suruç'tan acı bir haber aldıklarını belirterek, seçim çalışmaları yapmakta olan milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız ve yanındaki arkadaşlarına bir saldırı gerçekleştiğini kaydetti.

"Milletvekilimizin ağabeyi olayda hayatını kaybetti" diyen Başbakan Yıldırım, "Diğer ağabeyleri yaralandı. Orada yaralanan başka insanlar da var. Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir" diye konuştu.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa dileyen Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ümit ederim ki bu olay adi bir vakadır, arkasında herhangi bir siyasi sebep yoktur. Eğer öyle ise tabii ki sonuçları çok daha farklı olur. Ben bu vesileyle seçime sayılı günler kalarak bu mübarek günde bütün vatandaşlarımızın sükunet içinde birbirlerine tahammül içinde mübarek günleri ihya etmeleri ve seçime ülkemizin vakarına yaraşır bir şekilde girmelerini özellikle istirham ediyorum. Güzel günleri, coşkulu günleri, acılı günlere dönüştürmeye hakkımız yok."

YILDIRIM: ŞU ANDA KONTROL ALTINA ALINMIŞ DURUMDA

İlerleyen saatlerde bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, Suruç'ta hiç de hazzetmedikleri bir olayın yaşandığını belirterek, milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız'ın Suruç'ta seçim çalışmaları esnasında bir iş yerinde kardeşleriyle beraber silahlı saldırıya uğradığını söyledi.

Olayda Yıldız'ın kardeşi ile orada bulunan 2 kişinin hayatını kaybettiğini aktaran Yıldırım, "Toplam 9 kişi yaralı, yaralıların bir kısmı Gaziantep'te, bir kısmı Ankara'ya nakledildi. İlçede durum gergin. Tabii emniyet elemanlarımız, valimiz, kaymakam, olayları yatıştırmak için gerekli gayreti gösteriyorlar. Şu anda kontrol altına alınmış durumda" diye konuştu.

Yıldırım, böyle bir olayın olmasını katiyetle tasvip etmediklerini belirterek, sebebi ne olursa olsun, zorla kanla seçimin kazanılamayacağını söyledi.

Seçimin demokrasi, insanların iradelerini hür bir şekilde sandığa yansıtması demek olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ümit ederim arkasında bölücü örgütün parmağı olmaz, gelen ilk işaretler bu yönde. Bu yönde tespitler var. Faillerin veya zanlıların, PKK sempatizanı olduğu yönünde polislerin kayıtları, tespitleri var. Olayın üzerine gidiliyor, kurgulanmış bir olay mıdır, o anda mı gelişmiştir. Tabii İçişleri Bakanımızın daha önce planlanmış bir olay olduğu yönünde açıklamaları var. Bunlar da dikkate alındığında olay bütün boyutlarıyla ele alınacak, incelenecek. Milletvekilimizi aradım, başsağlığı diledim. Tabii teeniyle, sükunetle hareket etmek lazım. Şartlar ne olursa olsun bir demokrasi şölenini büyük bir husumete, kavgaya dönüştürmemek lazım."

KILIÇDAROĞLU'DAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise saldırı ile ilgili, "Seçimlerde elbette ki insanlar farklı görüşlerdedirler ve giderler kendi tercih ettikleri partiye veya kişiye oy verirler. Demokratik bir ortamda olması gereken budur ve hoşgörüyle insanlar düşüncelerini ifade ederler. Bir çatışma, hele hele yaralama gibi bir tablonun olmaması lazım. Umarız kimse hayatını kaybetmemiştir, umarız yine oradaki gerginlik sona erer" ifadelerini kullandı.
Bay FortRight isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Haziran-2018, 01:25   #7 (permalink)
Standart


Erdoğan : "Milletvekilimizin ağabeyi PKK'lılar tarafından öldürüldü"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İrade Platformu Tarafından Yenikapı'da organize edilen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) İftarına katıldı.

Erdoğan, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve yakınlarına yönelik saldırıyı şiddetle kınadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Milletvekilimizin aynı zamanda adayımızın ağabeyi bu saldırıda PKK'lılar tarafından öldürüldü. Birçok kardeşi de yaralı vaziyette, ağır olanlar var hastanede. Onlara da Rabbim'den şifalar diliyorum. Şanlıurfa milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız'ın bu seçim çalışmasını hazmedemeyen, bunu kabullenemeyenler dün ne ise bugün de aynıdır. Olayda milletvekilimizin kardeşinin yanında karşı taraftan da iki kişi öldü. 9 yaralı var. Milletvekilimizin hayatını kaybeden kardeşine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, sabır diliyorum. Yaralılara acil şifalar niyaz ediyorum.

Bu olay, PKK ve HDP'nin Kürtlerin kanından beslenerek büyüme stratejilerini hala terk edemediklerinin en bariz örneğidir. Bizim Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok, bizim PKK ile sorunumuz var. Kürt kardeşlerimizin de bu oyunu bozacaklarına inanıyorum. Şu anda bir yola girmiş vaziyetteyiz, bu hazımsızlık bunları iyice çılgınlaştırıyor. Artık önümüzdeki durumu görüyorlar. Güneydoğuda, doğudaki gelişmeleri görüyorlar. Tabii bunu şimdi hazmedemiyorlar."
Bay FortRight isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Haziran-2018, 02:46   #8 (permalink)
Standart


Suçlu hemen belli. Olaya karışan AKP'li ak süt gibi temiz.
Bu zihniyetle bu ülkeye ne huzur gelir ne de refah.
Lawyer bunu beğendi.
Baymelnur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Haziran-2018, 20:58   #9 (permalink)
Standart


İyi partililere yapilan saldırılar konusunda basbakan neredeydı acaba . aklımda deli sorular bolu tunelındemı saklanıyordu acaba Yoksa tayyip de o an enıstesı ıle olay değerlendırmesımı yapiyordu.

nedense soz konusu akp olunca devletın bırımlerı arastırıyor ama nedense bır chp hdp veya ıyı partı olunca hepsı dut yemıs bulbul
BayLanet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Haziran-2018, 22:23   #10 (permalink)
Standart


Allah rahmet eylesin. Böyle şeyler eskiden olmazmıydı nerden çıktı şimdi.
Bay Farkedmez isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:13.
Forum Yazılımı ve Sürümü Site Bilgileri

Powered by vBulletin® Version
Copyright ©2010 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Kuruluş Tarihi : 05.10.2010
Tasarım : ForumSal

 
  
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir."Şikayet" buradan bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.
Forum Forumlar Forum Sitesi Etiket Sitemap