ForumSal.Net

Üye Ol Forumsal Albümler Mesajlar Gruplar Chat Yönetim Radyo Twitter FacebookGo Back   Forumsal.Net
Hayatın İçinden Astroloji Köşesi
Kullanıcı Etiket Listesi


 
Seçenekler
Alt 10-Ocak-2018, 14:29   #1 (permalink)
Standart En Uyumlu Olduğunuz Burçlar


En Uyumlu Olduğunuz Burçlar
En Uyumlu Olduğunuz Burç Hangisi? Birlikteyken, Aşkta En Tutkulu ve Güçlü Olan Burclar

Beni ne alev alev yakmana izin verebilirim, ne de sana direnebilirim. Zira, etten ve kemikten olan hiç kimse ne yangına dayanabilir, ne de kül olabilir.( A.S. Byatt, Possession)

Burçlar dört temel element olan ateş, toprak, hava, su içinde gruplara ayrılır. Element grupları, burçların birbirleriyle olan uyumlarını belirleyen öncelikli etmenlerdir. Bununla birlikte, uyum söz konusu olduğunda başka parametreler de devreye girebilir. Aynı elemente ait iki burçtan insan birbirleriyle uyum sağlayamıyor olabilirler. Örneğin, akrep ve yengeç burcu iki su elementine ait burçlardır fakat uyuşmadıkları olabilir.

Bu karışıklığı gidermek adına, aşk hayatlarında en tutkulu ve birbirlerine deli divane aşık olabilecek burç çiftlerini listeledik. Ancak bu yorumları yükselen burçlarınızı baza alarak okursanız, daha verimli sonuç alabilirsiniz.

KOÇ- TERAZİKoç burcu, hem mesleki hem de kişisel yaşamında güçlü liderlik vasfıyla ön plana çıkar. İkili ilişkilerde partnerlerini yönetmeye meyilli diğer burçlara örnek olarak, boğa burçları gösterilebilir. Bu anlamda, koç ve boğa çiftinden uyumlu ve kuvvetli bir aşk doğar denemez.

Koç burcunun partnerinde arayacağı en önemli kriter, dürüstlüğüdür. Cinsel anlamda ise koç burcu, tutku ateşiyle yanıp tutuşabilecek potansiyeldedir. Bu durumda, aslan veya akrep burçlarıyla bir uyum yakalaması mümkündür. Ancak, koç burcu için en iyi seçenek aslında terazi burcudur. Terazi burcunun oldukça dürüst, aynı zamanda rahat ve uyumlu yapısı, koç burcuna bağımlılık yapacaktır!

Bununla birlikte, terazi burcunun duygusal anlamdaki aidiyet ihtiyacı, koç burcunun kontrolü elinde tutan yapısıyla oldukça kuvvetli bir uyum yakalayacaktır. Böylece, koç burcu partnerini şevkle keşfedecektir. Diyeceğimiz o ki, bu ateşle barut ikilisi yan yana gelirse tutkulu ve kuvvetli bir aşk doğar.

*

BOĞA- BAŞAK


Boğa burcu ailesine ve geleneklerine bağlıdır. Boğa burcu için ön sevişme oldukça etkili ve önemlidir. Aynı zamanda romantik olan boğa burcu, aile hayatından keyif alan başak burcuyla iyi bir uyum içindedir. Başak burcunun hazsal duyguları, boğa burcuyla olan birlikteliğiyle tam anlamıyla canlanıp renklenebilir.

Ancak boğa burcu, yay burcundan uzak dursa gerçekten ikisi için de en iyi karar bu olur. Yay burcunun maceraperest ve entrika seven yapısı, boğa burcunu asla hoşnut etmeyecektir.

*

İKİZLER-YAYİkizler burcu, çevremizde olmasından keyif alabileceğimiz, sevecen ve eğlenmeyi seven bir burçtur. Ancak, söz konusu ikili ilişkiler olduğunda, ikizler burcu tüm burçlar için zor olarak değerlendirilebilir. Genellikle, ikizler burçları ilişkide bağlılıklardan hoşlanmaz çünkü kendisini bu durumda gerçek anlamda “bağlanmış” hisseder. İkizlerin, partnerinde aradığı kriter entelektüel bir akıl ve görüştür. Dışa dönük yapılı yay burcu, ikizler için en uyumlu eştir. Daima özgürlüğünü kaybetmekten korkan yay burcu, ikizlerin bu hassasiyetini anlayışla karşılayıp ona katılacaktır. Aynı zamanda, yay burcunun mizah anlayışı ve kabiliyeti, ikizler burcunu etkileyecektir. Böylece, birbirleriyle olan ilişkilerinde kendilerini oldukça güvende ve huzurlu hissedecektirler.

Aman dikkat, ikizler için en uyumsuz partner oğlak burçlarından çıkar!

*

YENGEÇ- BOĞA


Yengeç burcu, karşısındakinin duygularını anlamada bir uzmandır. Yengeç burcu, duygusal anlamda bağlanabileceği, uzun süreli ve ciddi bir ilişki yaşayabileceği birini arar daima. Duygusal paylaşımlara önem veren ve ciddi ilişki taraftarı bir boğa burcu, hassas yapıdaki yengeç burcu için en uyumlu partnerdir.

Zaman zaman kibirli olabilen ve lafını kimseden esirgemeyen aslan burçları, bir yengeç burcunu mutlu etmekten ziyade üzüp, canını sıkabilir.

*

ASLAN- KOÇ


*

Gururu oldukça kabarık olan aslan burcu için partner kıtlığı hiçbir zaman olmamıştır. Ancak, yaptıklarından pişmanlık duymayan yapısı ve egosuna verdiği önem, kendisiyle uzun ilişki yürütmeye çalışan diğer burçların işini zorlaştırabilir. Koç burcu bir partner tutkulu ve azimli yapısından dolayı, aslan burcu için en uyumlusu olacaktır.

Bununla birlikte, aslan burcu aşkını o kadar şık ve ihtişamlı bir yolla ifade eder ki onunla bu konuda kimse yarışamaz. Aşkları gibi, kavgaları da coşkulu olur koç ve aslanın. Ancak, sorunların üstesinden gelmek adına birbirlerini anlayacaktırlar. Akrep burcu bir partner, aslan burcu için en uyumsuz seçenektir. Yoğunluk anlayışları farklı olan bu iki burç, bir araya geldiklerinde birbirleriyle daha ziyade alay etmeye meyillidirler.

*

BAŞAK-AKREP


*

Burçların en muntazam yapıda olanı başaktır. Partnerine bağlı aynı zamanda oldukça özenli davranan başak burcu, mükemmeliyetçidir de… İlişkide son derece tutkulu olan akrep burcu, iyi huylu başak burcunu kendine bağlayacaktır. Birbirleriyle oldukça yoğun duygusal bir duygusal bağ kurabilecektirler. Disiplinli yapıda olan başak burcu, akrep burcunun aceleci tavırlarını dengelerken; cinselliği yaşamaktan çekinmeyen akrep burcu da, başak burcunun kabuğundan çıkmasına yardım edecektir.

Bunun haricinde, maceracı yapıdaki yay burcu, başak burcuyla neredeyse hiç uyum tutturamayacaktır, dikkatinize.

*

TERAZİ- İKİZLERTerazi burcu, adeta bir diplomat olarak dünyaya gelmiştir. Anlaşmazlıkları çözmede üstüne yoktur. Yalnızlık onu rahatsız etse de, zeka ışığı olmayan kimseyle kaynaşmayacaktır. Hayata daima meraklı ve araştırmacı bir tavırla yaklaşan terazi burcu, insanlarla bir araya gelmekten ve onları tanımaktan büyük keyif duyar. Bu anlamda, ikizler burcu, terazi burcu için ideal partnerdir. İlişkide iki taraf da birbirine karşı son derece açık olacaktır ve birbirleriyle olan iletişimlerinde ve fikir paylaşımlarında ortak noktalar bulup keyif alacaklardır. Terazi burcunun sabit ve istikrarlı yapısı, ikizlerin bu ilişkiyi ciddiye almasına yardımcı olacaktır.

Aşkta hayal gücünü kullanmayan başak burcuyla terazi burcu birlikteyken bir uyum yakalayamazlar. Zira, enerjisel anlamda birbirlerini itecektirler.

*

AKREP- BALIK


Bazen çok sert ve acımasız olabilen akrep burcu, duyguları gelişmiş ve gerektiğinde intikam almaktan kendisini alıkoymayacak bir burçtur. Akrep, hayatta yaptığı her işi tutkuyla yapar. Romantik ilişkiler söz konusu olduğunda, baskın ve agresif yapıdadır. Balık burcu, akrebe gönlünü kaptırıp bağlandığında da, kimse onlara karşı duramaz. Adeta cennetten gelen, olağanüstü bir çift olurlar. Akrep burcu, duygusal yapıdaki balık burcunu her anlamda anlayabilecektir. Balık burcunun itaatkar yapısı sayesinde akrep burcu, tutkusunu ve yoğunluğunu sonuna kadar bu ilişkide kullanacaktır. Sezgileri de çok kuvvetli bir çift olurlar aynı zamanda.

Bunun haricinde, yüzeysel düşünce yapısıyla dikkat çeken koç burcu, ikisiyle de uyumlu bir ilişki kuramaz.

*

YAY-KOVAYay burcu bir şeyden nefret ediyorsa, şüphesiz o bir yerde veya bir kişide sabit kalmaktır! Ruhunda kanatları olan yay burcu, seyahat etmek için dünyaya gelmiştir zaten. Hayatta kalmak için özgürlüğe ihtiyaç duyar. İkili ilişkilerde veya hayattaki farklı alanlarda, her gün yeni bir şey keşfetmeli ve deneyimlemelidir. Bir yay burcuyla birlikte olmak isteyen biri varsa, zamanla o da kanatlanacaktır. Sorarım size, özgürlük ihtiyacını bir kovadan daha iyi başka kim anlayabilir ki? Yay burcuyla eşit olarak kova burcu da özgürlük arzusu taşır ruhunda. Kova burcu açık görüşlülüğüyle ve maceracı yapısıyla ilişkide istikrar sağlamayı başarır. Böylece, ilişkilerinde sıkıcı geçen bir dakika bile olmaz bu ikilinin.

Ancak, yay burcu, ev ve aile odaklı yaşayan boğa burcuyla hiç mi hiç anlaşamaz.

*

OĞLAK- BAŞAKAzimli ve kararlı duruşuyla dikkat çeken oğlak burcu, hayattan ne istediğini iyi bilen ve istediğine ulaşmada başarılı olan bir burçtur. İkili ilişkilerinde de, yapabileceğinin en iyisini yapar. Ancak zarar görmekten korktuğu için yoğun duygulardan kaçar. Disiplinli başak burcu, oğlak burcunun bu yapısını anlayışla karşılayacak ve onun bu düzenini sürdürmesine yardım edecektir. Birlikteyken iyi ve düzenli bir aile kurmaya odaklı yaşayabilecek bu iki burç, iyi bir uyum yakalayabilir.

Ancak, oğlak burcu için en uyumsuz eş, kaygısız ve tasasız ikizler burcundan çıkar, bilginize…

*

KOVA- TERAZİ


*

Hakka ve hukuka son derece önem veren kova burcu, ortada yanlış giden bir durum fark ederse, itiraz eder. Daima adaleti savunan kova burcu, dünyadaki eşitsizliği ortadan kaldırmak uğruna her şeyi yapabilir. Terazi burcunun eşitliğe ve adalete verdiği önem ve duyduğu arzu, kova burcunun dikkatini çekecektir. Çünkü, kova burcu hayat görüşünü ve ideolojisini anlayabilecek uyumlu bir eş arar kendi için. İlişkide karşılıklı saygıyı ve uyumu sağlayabileceklerdir.

Ancak, bir yengeç burcu kova burcunun bu itirazcı ve baş kaldırıcı yapısından çekinebilir. Bu anlamda, yengeç ve kovanın uyum sağlamaları neredeyse imkansızdır.

*

BALIK- OĞLAK


Balık ve oğlak birbirini çeken zıt kutuplar gibidir. Hayalperest ve yaratıcı balık burcu, oğlak burcunu kendisine kolaylıkla çeker. Birlikteyken, hedeflerine ve hayallerine ulaşmadaki güçlü inançları, oğlak burcuna ilham verecektir. Balık burcu, oğlak burcunun birlikte geçirdikleri ateşli ve eşsiz dakikalardan hoşnut olduğundan emin olurken; oğlak burcu, balık burcunun derin duygu okyanusuna yelken açtıkları bu yolculukta istikrarlı olmasını sağlayacaktır.

Ancak aklınızda bulunsun, hayalperest yapıdaki balık burcunu, bir başak burcu asla anlayamayacaktır.

Alıntı
Fındık Kurdu bunu beğendi.
Bayanİrneka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 16:26   #2 (permalink)
Standart


AKREP- BALIK


Bazen çok sert ve acımasız olabilen akrep burcu, duyguları gelişmiş ve gerektiğinde intikam almaktan kendisini alıkoymayacak bir burçtur. Akrep, hayatta yaptığı her işi tutkuyla yapar. Romantik ilişkiler söz konusu olduğunda, baskın ve agresif yapıdadır. Balık burcu, akrebe gönlünü kaptırıp bağlandığında da, kimse onlara karşı duramaz. Adeta cennetten gelen, olağanüstü bir çift olurlar. Akrep burcu, duygusal yapıdaki balık burcunu her anlamda anlayabilecektir. Balık burcunun itaatkar yapısı sayesinde akrep burcu, tutkusunu ve yoğunluğunu sonuna kadar bu ilişkide kullanacaktır. Sezgileri de çok kuvvetli bir çift olurlar aynı zamanda.

Bunun haricinde, yüzeysel düşünce yapısıyla dikkat çeken koç burcu, ikisiyle de uyumlu bir ilişki kuramaz.Hmm ilginç..
BayEroL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 16:55   #3 (permalink)
Standart


Sanılanının aksine dost elementlerle anlaşmak,aynı elementlerle anlaşmaktan daha uyumlu olabiliyor.
Genellikle iyi anlaştığım burçlar hep toprak burcuydu çünkü elementsel bir dengeleme var.
Toprak suyu besler,su toprağı. Balık ve Yengeçlerle de derin ve uyumlu bağlar kurabilsem de hayal dünyalarını ve alınganlıklarını törpülemeleri gerekiyor bunun için.
Keza onların da bir akreple anlaşabilmesi için Akrep in kin hırs gibi olumsuz duygu enerjisini törpülemesi gerek.
Bu tüm burçlar için geçerli.
Mesela bir Koç,Kova ve İkizler ile daha iyi anlaşabilir Aslan ya da Yay'dan.
Ateş havayı besler,hava ateşi vb.
Bir burç en iyi kendi elementinden biriyle anlaşır algısı genel şehir efsanelerinden biri.
Ha iyi anlaşır fakat bu çoğu zaman en iyi olmak durumunda değildir.
Haritanızda hakim elementi saptarsanız,dost elementlerle ortak elementlere göre zaman zaman daha iyi anlaştığınızı fark edebilirsiniz.

Ben ve pek çok astroloji uzmanı altta bahsedeceğim uyumları daha ruh ikizi gibi görür mesela;

Koç - İkizler
Boğa - Yengeç
İkizler - Koç
Yengeç - Boğa
Aslan - Terazi
Başak - Akrep
Terazi-Aslan
Akrep - Başak
Yay - Kova
Oğlak - Başak kimine göre Yengeç
Kova - Yay
Balık - Boğa

Konu dharma tarafından (10-Ocak-2018 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.
Bay dharma isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 16:56   #4 (permalink)
Standart


Hani ayni gruptan olunca anlasiliyodu, ona gore evlendimdi been guncelleyip durmayin su bilgileri
Bayan lanemoje isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 17:00   #5 (permalink)
Standart


Alıntı:
YAY-KOVA

Yay burcu bir şeyden nefret ediyorsa, şüphesiz o bir yerde veya bir kişide sabit kalmaktır! Ruhunda kanatları olan yay burcu, seyahat etmek için dünyaya gelmiştir zaten. Hayatta kalmak için özgürlüğe ihtiyaç duyar. İkili ilişkilerde veya hayattaki farklı alanlarda, her gün yeni bir şey keşfetmeli ve deneyimlemelidir. Bir yay burcuyla birlikte olmak isteyen biri varsa, zamanla o da kanatlanacaktır. Sorarım size, özgürlük ihtiyacını bir kovadan daha iyi başka kim anlayabilir ki? Yay burcuyla eşit olarak kova burcu da özgürlük arzusu taşır ruhunda. Kova burcu açık görüşlülüğüyle ve maceracı yapısıyla ilişkide istikrar sağlamayı başarır. Böylece, ilişkilerinde sıkıcı geçen bir dakika bile olmaz bu ikilinin.

Ancak, yay burcu, ev ve aile odaklı yaşayan boğa burcuyla hiç mi hiç anlaşamaz.
Lollll eşim boğa aşsldkfmldşs
Bayan Başak isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 17:03   #6 (permalink)
Standart


Alıntı:
lanemoje Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hani ayni gruptan olunca anlasiliyodu, ona gore evlendimdi been guncelleyip durmayin su bilgileri
Anlaşılıyor zaten fakat dost elementlerle daha büyük uyumlar da söz konusu
ve tabi genel bir bilgi kişisel harita baz alınmalı.
Bay dharma isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 17:06   #7 (permalink)
Standart


Alıntı:
Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Anlaşılıyor zaten fakat dost elementlerle daha büyük uyumlar da söz konusu
ve tabi genel bir bilgi kişisel harita baz alınmalı.
Zorlayinca herkes herkesle anlasir bence
Bi ara aile seysimizi yolluycam sana bizi bi coz ben cozemedim
Bayan lanemoje isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 18:22   #8 (permalink)
Standart


Lari sen yay'din demi
Bayan123. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 18:25   #9 (permalink)
Standart


Evet

Sen şeyi biliyon mu hatta etiketlemiştim seni en cıvık burç ikizlerle yaymış
Kıskanç ya bunlar
Bayan Larien isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-Ocak-2018, 18:30   #10 (permalink)
Standart


Ben niye akrepte ısrar ediyorum o zaman? söylesenize oğlum başta. neyse akrebe devam.
BayAlleghenies isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:32.
Forum Yazılımı ve Sürümü Site Bilgileri

Powered by vBulletin® Version
Copyright ©2010 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Kuruluş Tarihi : 05.10.2010
Tasarım : ForumSal

 
  
5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir."Şikayet" buradan bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.
Forum Forumlar Forum Sitesi Etiket Sitemap