Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-Mart-2017, 20:53   #12 (permalink)

Yazdıklarına kızmadım Sinirli biri değilim zaten

Şuan uzmanlık alanım yok. Öğrenciyim ama Farmakoloji diye bir dersimiz var. Böbreklerin fizyolojisini, histolojisini bilmeyen kimse bana bir şey öğretmeye kalkmasın.. Bu konuda bir de Biyokimya dersimiz olmuştu.. Oradan biliyorum bunların hiçbir bilimsel temeli olmadığı.. Spor'a ise iki senedir sadece yazın gidiyorum.. Pek yapamadım ama durumum zamanla daha iyi olacak

Onarılır lafları falan zaten bilimsel değil..
Amino asit almak zararlı değil besinlerden.. Vücudun yapıtaşıdır. Hücre iskeleti aktin ve miyozinlerden mikotübllerden oluşur.. Enzimlerde bulunur bir sürü kullanım alanları var.
Ancak tek bir amino asidi aniden böyle almak zararlıdır. Tek bir vitamini direkt almak zararlıdır. Eksiklik durumunda doktor verir o ayrı..

Ama kafana göre benim C vitaminim böyle B vitaminim düşük falan diyerek Benoksol Devit içemezsin..
Kas yapacaksan bunu zamana yayarak yapmak lazım..

Ben de yazları spor salonuna gidiyorum. Pek fazla yapamasam da spor yapmak bir şey.. Ama yok horman, protein tozu falan.. Bunlar cidden bilimsel olmayan, lafta kalan bilgiler..

30 mg B6 vitamini yazıyor orada.. Suda çözünen vitaminleri fazla almanın böbreklere zarar verdiğini bilmiyor musunuz?

Neye göre alıyor bu şimdi bu vitamini? Kan tahlili mi yaptırdı. Düşük mü çıktı? Hayır..
Keyfi tamamen, ve çok saçma..

Hormon tedavisi konularına zaten girmiyorum, cehaletin daniskası diyebilirim..
B6 insan vücudunda var diye yani bunu dışarıdan sentetik almak besin maddesi mi oluyor?
Neye dayanarak alıyorsun? Hiçbir şey bilmeyen insanlar sürekli konuşuyorlar tıp konusunda..

Doktor vermedikçe ve gerekmedikçe asla hiçbir ilacı ya da besin takviyesini kullanmayın..
İnsan vücudu o kadar kıymetsiz değil..

Creatinin kandaki değerinin bak normal sınırlar içinde dahi, 0.6'den 1,3'e yükselmesi bile böbrek açısından çok büyük bir risktir. Sen tutuyorsun burada, keyfi olarak amino asit veriyorsun...

Bu çok anlamsız bir iş.. Şuan sana bilimsel konuşmak isterdim ama çok vaktim yok.. Hem meyvelerin şekline göre vücudaki organın şekline göre yarar verdiği tarzı konuların açıldığı bir forumda ben ne desem boş
Sonuçta ne kadar konuşursan konuş söylediklerin karşısındakinin anladığı kadardır.

Anlaşılmayacağımı biliyorum... O yüzden kendimi yormayacağım.. Ama Türkiye'nin en iyi nefrologlarına git, sor bu konuyu hiçbiri seni haklı bulmayacaklar.. Bana hiçbir şey taşımayan sözde blog sitelerinden kopyalanmış yazılarla da gelmeyiniz. Yarım bilgi cehalettir..

Bunların yararı olmaz, zararı olur bu kadar basit.
Cehaletle sağlığınız üzerinden sizi sömüren kapitalist zihniyete hizmet etmeyiniz..

Sizleri de suçlamıyorum yanlış anlamayın sakın.. Popüler tıpı ortaya çıkaranlar suçlu bu konuda..
BayCoolumsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla